piątek, 7 października 2016

PJerwszy PJątek z PJ :) (3)

Cześć!
Dziś bardzo krótka notka o tym, co sądzę na temat trzeciej części Percy'ego Jacksona, czyli "Klątwy Tytana".
***
Rzeczywiście, tytuł świetnie pasuje do tego, co jest napisane w książce. Do całej akcji i fabuły, do sensu tej części. Potrzeba tylko dobrze zrozumieć książkę.

W "Klątwie Tytana" dzieje się bardzo dużo niespodziewanych akcji. Bardzo poruszyło mnie kilka scen, niezwykle drastycznych, smutnych, przygnębiających.

Książkę czytałem dosyć długo, nie miałem żadnej mobilizacji, która by mnie pospieszała, gdyż ciążka zaczynała się inaczej niż mogłem się spodziewać, choć, gdyby się tak zastanowić, wszystko już od początku miało wpływ na wydarzenie w przyszłości.

Cieszy mnie fakt, że książka dobrze się skończyła (w takim sensie, że mi się podobała; śmierć jednych z moich ulubionych bohaterów nie była tą dobrą sprawą).

Ogólnie, uważam że jest to bardzo dobra część! Szczególnie zapadła mi w pamięci. Niestety, ja miałem ogromny spoiler już zanim zacząłem czytać serię i pewien wątek pełen emocji i wysokiego napięcia dla mnie nie był aż tak niesamowity - wiedziałem, jak się skończy.

Jedna z najlepszych części tej serii Ricka Riordana. Polecam przeczytać ją każdemu od razu po zakończeniu poprzedniej! ☺

Moja ocena: ☻☻☻☻☻☻☻☻☺☺(8/10)

Pozdrawiam,
Wiktor ;)

1 komentarz:

  1. Oooo kocham serię PJ oraz serię OH !!! :D

    tyle nieprzespanych nocy przez tą serię miałam że nawet nie zliczę! teraz namawiam 11-letniego brata do przeczytania.
    Komiksu nie czytałam, gdzie ożna go kupić?

    emme22blog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń